Ukrajina chce zavést vlastní kryptoměny

Podaří se na Ukrajině vytvořit vlastní kryptoměny? Zatím vše odpovídá tomu, že ano. Situace je velmi napjatá, i přes to by ale dávalo smysl, kdyby Ukrajina vlastní krypytoměny opravdu zavedla. V tuto chvíli probíhá několik jednání a zasedání, díky kterým by se mělo rozhodnout, zda je kryptoměnový program pro výhodný či nikoliv.

Při zasedání NSDC (National Security and Defense Council of Ukraine), což je národní koordinační rada pro kybernetickou bezpečnost, byla v jednání velmi důležitá otázka, která reaguje na důležitost kryptoměn ve světě. Z této diskuze vyplynulo, že i pro Ukrajinu by mohly být kryptoměny velkým přínosem, ačkoli velká část členů je k tomuto programu velmi skeptická.

Kryptoměny mohou být problém:

Stejně tak, jako velká část zasedací rady se k tomu vyjádřily další orgány. Byla to národní policie, NBU (národní banka Ukrajiny), ale také bezpečnostní služba. Jejich pohled je k vytvoření kryptoměnového programu také na vážkách. Domnívají se, že nebezpečí může pramenit díky nedostatku kontroly z důvodu decentralizace a velké anonymitě prováděných transakcí.Tyto orgány prý mají rády, když mají o všem přehled a informace o transakcích mohou v případě problému dohledat. I přes jejich námitky Ukrajina plánuje vytvoření vlastní kryptoměny.

O vlastní virtuální měny Ukrajina opravdu stojí:

Jedním z důvodů, kvůli kterým chce vláda zavést šifrovací systém je, že předtím navrhl propracovaný projekt slibující bezhotovostní ekonomiku. Bohužel se vyskytlo několik problémů, které nebylo možné vyřešit. Kryptoměny by ale mohly tento problém vyřešit velmi snadno. Jedná se o velký krok vpřed od ukrajinské vlády, která se snaží zařadit do kryptoprogramu. Všechny banky hledají nějaké alternativní řešení ke snížení transakčního času a nákladů v dnešní době.

Jak nakonec situaci Ukrajina vyřeší, o tom můžeme jen polemizovat. Co ale můžeme říci už teď je, že vláda má o kryptoměny opravdový zájem a bude se snažit problémy spojené se spuštěním programu vyřešit v každém případě. Novinky o situaci můžete nadále sledovat zde.

Zdroj: CryptoNews

Nové příspěvky