Těžba kryptoměn s upravenými počítači od Alza.cz

Největší internetový obchod v České republice Alza.cz postoupila o další krok. V její nabídce se objevily upravené počítače, se kterými je těžba kryptoměn hračka. Koupit si můžete jak hotovou sestavu, tak i všechny díly, které jsou pro sestavení počítače potřebné. Těžbu kryptoměn si teď může vyzkoušet opravdu kdokoli, pokud na to má peníze. Za celou redakci přejeme hezké čtení.

Alza mining RIG RX580

Tento počítačový rig je vlastním výtvorem internetového obchodu. V jeho srdci je umístěný procesor Intel Celeron G3930 Kabylake 2.9 GHz. Operační paměť rigu je 4 GB. O těžbu jako takovou se stará šest kusů grafických karet AMD Radeon Sapphire NITRO + RX580 OC 4 GB. To vše běží na předinstalovaném softwaru SimpleminingSMOS, což je velmi jednoduchý a přehledná software, který dokáže ovládat naprosto každý uživatel.

Konstrukce i všechny komponenty jsou určené k nepřetržitému provozu 24 hodin denně po 365 dní v roce. Komponenty jsou napájené pomocí zdroje LC Power LC1200 V2.4 – Platinum Series – 1200W.

Tento produkt, jak Alza sama uvádí, že je tato sestava určená pouze pro podnikatelské účely a není ji možné dostat, bez živnostenského oprávnění.

Těžba kryptoměn

Těžit můžete kryptoměny jako Ethereum, Monero, zCash, Vertcoin, ZenCash a spoustu dalších druhů. Pokud se o těžení zajímáte, určitě vás bude zajímat Hash Rate neboli „těžební výkon“, který je u tohoto rigu opravdu krásný. Za každou vteřinu dokáže tato sestava vyprodukovat 170MH.

Podle serveru Cryptocomare.com se dá pomocí této mašinky vydělat každý měsíc cca 5640 Kč. Ročně tedy výdělek činí 67 680 Kč. Záleží však na spoustě aspektů, podle aktuálního kurzu kryptoměny, ceny spotřeby energie a podobně.

Profit z těžby kryptoměn dle serveru Cryptocompare

Mimo sestavu pro těžení kryptoměn Alza mining RIG RX580 se opět objevily v nabídce hardware peněženky Trezor nebo Ledger Bitcoin Wallet Nano S, o kterém jsme také psali v jednom z mnoha našich článků.

Pokud o těžbě teprve přemýšlíte a nevíte zatím, jak těžba probíhá. Můžete si pročíst krátký návod, který vám vysvětlí její průběh přímo ZDE.

Nové příspěvky