Směnárna Coinmate – Recenze

Rádi byste začali obchodovat s kryptoměnami a snažíte se najít tu správnou platformu, do které můžete vložit svoji důvěru? Burza Coinmate by pro vás mohla být přímo ideálním řešením, a to hned z několika důvodů. Dnešní recenze vám řekne proč ano, proč ne a také zanesu celkový rozsudek, který vám pomůže vybrat správnou směnárnu pro vaše obchody.

 

Coinmate a čeští zákazníci:

Jeden z nich je že nabízí nejnižší ceny díky svému sídlu v České republice. Díky tomu také nabízí nejrychlejší bankovní převody pro české uživatele. Dále vás zaujme jejich jednoduchost a důvěryhodnost, kterou si oblíbilo i velké množství uživatelů z celého světa.

Bitcoinová burza Coinmate:

Coinmate je bitcoinová burza registrovaná ve Velké Británii, avšak je provozována z České republiky. Zakladatelé této burzy jsou dva absolventi Vysoké školy ekonomické v Praze. Jde o Romana Valihracha a Daniela Hrušku. Burza byla založena v roce 2014, což značí, že jde o mladou burzu. Díky své jednoduchosti, bezpečnosti, výhodným kurzům a nízkým poplatkům si ale rychle získala velké množství zákazníků. Sofort a Moenypolo jsou platformy, které společnost využívá pro možnosti instantních plateb.  Čeští obchodníci pak ocení obchodování v českých korunách. Na Coinmate lze obchodovat BTC/CZK a BTC/EUR nebo LTC/BTC.

Registrace na Coinmate:

Před samotném obchodování na platformě Coinmate, musíte nejdříve zaregistrovat a ověřit svůj účet. Registrace je velmi rychlá a jednoduchá, převody mezi svým účtem a virtuální peněženkou, můžete provádět okamžitě po jejím dokončení. Důležité je svůj účet co nejdříve ověřit abyste mohli provádět bankovní převody nebo instantní platby. Registraci můžete provést – ZDE.

Ověření účtu:

K plnému ověření účtu je zapotřebí provést čtyři kroky, pokud plánujete obchodovat s vyššími částkami, než je nastavený limit 26000 CZK/den.

Pokud však neplánujete obchodovat s většími částkami, stačí vám pouze dva stupně ověření.

Pro ověření musíme vyplnit osobní údaje a ověřit svoji totožnost přes video hovor. Samozřejmě budete potřebovat platný občanský průkaz pro ověření vaší identity.

Vklady a výběry:

Na účet můžete poslat své koruny nebo eura ihned po verifikaci. Na účtu si můžete měnu směnit za Bitcoiny nebo Litecoiny a naopak.

Peníze na svůj účet můžete převést pomocí bankovního převodu, kdy převod bude trvat minimálně jeden den. Pokud ale máte účet u Fio banky, zabere převod pouze pár minut, protože Coinmate ji používá také. Za bankovní vklady se poplatky neplatí, při výběru už je stanoven fixní poplatek 1€. Další možností je použití platformy Sofort.

Instantní platby pomocí služeb Sofort a MoneyPolo jsou zpoplatněny u vkladů i výběrů. Přehled všech poplatků a jejich výši najdete v tabulce níže.

Obchodní platforma:

Obchodovat můžete ihned po vložení peněz na účet. Záložka BUY/SELL vám pomůže s rychlým a jednoduchým nákupem a prodejem kryptoměn. Záložka TRADE je plnohodnotná platforma pro obchodování.

Existují zde dva typy objednávek a to Limit a Market.

Objednávka Limit umožňuje nastavení ceny a množství kryptoměny, kterou chcete koupit nebo prodat a nabídka se zařadí do seznamu, tam čeká na svého zájemce. U objednávek Market nastavíte pouze množství. Systém okamžitě spáruje vaší nabídku/poptávku s nejvýhodnější nabídkou/poptávkou v seznamu, což se může kdykoli hodit a dáváme za to Coinmatu velké plus!

Poplatky:

Coinmate si za zprostředkování transakcí účtuje poplatek maximálně 0,35 % z celkového objemu transakce.  Za vlastní nabídku prostřednictvím platformy Limit, platíte poplatek 0,05% (BTC) nebo 0% (LTC). Při využití nabídky jiného uživatele zaplatíte 0,35% (BTC) nebo 0,05(LTC).

Zabezpečení a bezpečnost vašeho účtu:

Dvoufázová autentizace, kterou si můžete aktivovat v záložce Security, je důležitou součástí vašeho účtu.  Zabezpečí jej dostatečně natolik, aby nemohl být váš účet zněužit. Budete ale potřebovat mobilní aplikaci Google Authentictor, kterou pomocí QR kódu propojíte s vaším účtem. Kódem potom budete potvrzovat všechny důležité změny, ale také výběry.

Coinmate mobilní aplikace iOS a Android:

Coinmate směnárna funguje v čisté webové verzi, jak na PC, tak na mobilu a tabletu. Celá směnárna je výborně zpracovaná. Stáhnutí aplikace zatím možné není ale ihned, jak bude připravená, vás budeme informovat.

+ Nízké poplatky

+ Důvěryhodnost

+ Česká podpora

+ Rychlé převody

– Nepřijímá platební karty

– Zaměřenost pouze na Bitcoin a Litecoin

České Coinmate je sice nejlepší českou směnárnou, bohužel se světovými směnárnami ji nemůžeme srovnávat. Oproti nim se totiž zaměřuje jen dvě kryptoměny, což je velké minus. Pokud jste ale rozhodnutí držet BTC nebo Litecoiny dlouhodobě, je to ideální řešení.

Coinmate si i tak od nás vysloužil krásných 80 %!

 

Nové příspěvky