Směnárna Coinbase – Recenze

Recenze na největšího giganta v kategorii kryptoměnových směnáren. Coinbase je oblíbená především u začátečníků. To ale neznamená, že není vhodná pro ostatní. Je srozumitelná, intuitivní a velmi přátelská. Zkrátka a jednoduše si ji musíte vyzkoušet na vlastní kůži. V dnešním článku si rozebereme jednotlivé prvky směnárny a zjistíme, zda je pro vás vhodná.

 

Základní informace:

Coinbase je americkou kryptoměnovou směnárnou. Pyšní se prodejem a nákupem kryptoměn, momentálně nabízí Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash a Ethereum za FIAT peníze tzn. (USD/EUR). Coinbase je provozována už od roku 2012. V té době to byla snad jediná možnost, jak nakoupit Bitcoin kreditní nebo debetní kartou. Do společnosti investovala Newyorská burza cenných papírů, a dokonce i světově známe firma DELL! Rok 2017 byl pro Coinbase zlomovým rokem. Přesáhl počet více než 15 milionů uživatelů a stal se nejstahovanější aplikací na AppStore (platí jen pro Ameriku). Tomu říkám úspěšný rok!

Registrace na Coinbase:

Návod na registraci zatím není sepsaný, není totiž tématem dnešního článku. Pokud chcete ihned přejít k registraci, klikněte na odkaz – ZDE.

Registrace je samozřejmě klíčová pro obchodování na Coinbase. Stačí vyplnit pár údajů a aktivovat účet přes e-mail, který dorazí do vaší schránky a ověřit vaši identitu. Jak jsem ale napsal, tím se tu zabývat nebudeme. To, co chci zmínit je totiž mnohem zajímavější.

Při registraci do Coinbase máte možnost získat 10 USD od Coinbase při nákupu za alespoň 100 USD/EUR zdarma.

Zabezpečení účtu:

Proces ověření probíhá snad jako všude úplně stejně. Pro vložení prostředků musíte ověřit totožnost pomocí pasu, občanského průkazu nebo řidičského průkazu. K ověření se používá webkamera anebo mobilní telefon.

Proces ověření není nijak zdlouhavý. Trvá přibližně 3 dny, což je na tak velkou směnárnu úcty hodné. Občas se ale stane, že některé registrace čekají delší dobu, a to právě ve chvíli, kdy se zaregistruje vícero zákazníků najednou. Pak můžete čekat třeba i 2-4 týdny.

Pro větší zabezpečení účtu je vhodné aktivovat dvoufázovou autentizaci tzv. 2FA. Pokud je tato autentizace zapnutá, při přihlášení do Coinbase anebo při provádění transakcí je vyžadovaný kód, který se generuje pomocí mobilní aplikace Google Authenticator. Aplikace je samozřejmě zdarma.

Vklad prostředků:

Můžete využít tří platebních metod proto, abyste dostali peníze na Coinbase. Jedna z nich je bankovní převod a druhá, kreditní nebo debetní kartou . Na účet se dají poslat peníze v USD nebo v EUR. S tím samozřejmě souvisí poplatky, které si rozebereme o pár řádků níže.

Na účet si můžete posílat i BTC, ETH, LTC z vašich virtuálních peněženek. Coinbase má celkem čtyři peněženky a jsou to peněženky pro každou jednotlivou měnu, kterou přijímají a zároveň na klasické peníze, tedy USD nebo EUR.

Platby jsou rychlé a většinou jsou kryptoměny připsané do 20 minut.

Poplatky:

Při platbě kartou je poplatek 3,99 % z celkové částky. Jestliže jste zvolili platbu převodem. Musíte nejprve odeslat SEPA příkaz ze své banky na účet uvedený Coinbase. Zpracování tohoto příkazů může trvat cca 3 dny. Osobně si myslím, že karta je v tomto ohledu lepší, i když u SEPA příkazu platíte poplatek pouze 0,15€. Pro klasický nákup a prodej je uplatňován poplatek 1,49 % z celkové částky.

Víme ale, jak tyto poplatky snížit. Pokud, chcete platit poplatek pouhé 0,3 %, stačí se zaregistrovat na kryptoměnovou burzu GDAX, která je s Coinbase propojená. To ale není nic pro začátečníky. GDAX je totiž o poznání složitější než Coinbase.

Limity:

Transakční limity jsou pro každou zemi jiné. Záleží tedy na zemi, platební metodě, a ještě na úrovní vaší verifikace. Své aktuální limity si můžete zkontrolovat na přes link na „Limits“, který je zobrazený na vašem účtu. Coinbase nabízí několik úrovní, kdy si může zákazník limity navýšit. Většinou jsou však zamítnuty žádosti, pokud se jedná o transakci s platební kartou. Pokud chcete vyšší limit, musíte si verifikovat svůj účet a podat žádost. Lidé, kteří mají trvalý pobyt ve členském státě EU, mohou zažádat o navýšení do 30 000 USD. Američané mají možnost zažádat o limit až 50 000 USD.

Zákaznická podpora:

Škoda, že Coinbase nemá live podporu. Některé směnárny je mají, ovšem velká směnárna, jako je Coinbase ne. Myslím si, že takovou podporu by členové určitě uvítali. Podpora je totiž zaměřená především na rozsáhle FAQ a na support přes e-mail. Na odpovědi si nechává Coinbase tři pracovní dny, a ne vždy odpověď dostanete.

Coinbase Shift karta:

Umožňujena všemožných místech utrácet kryptoměny z debetní VISA karty. Výroba této karty je zpoplatněna 10 USD. Ovšem, výhodou je, že s touto kartou neplatíte žádné poplatky za transakce. Jelikož, tuto kartu mohou využívat jen uživatelé s pobytem ve Spojených Státech, je nám na nic. Snad se ale situace změní a bude ji možné využít i v ČR, popřípadě na Slovensku.

Mobilní aplikace Coinbase:

Aplikace je samozřejmě zdarma. Jako obchodní platforma v klasickém webovém rozhraní je i mobilní aplikace přehledná a intuitivní. Můžete posílat kryptoměny, nakupovat a prodávat naprosto ze všech koutů světa přímo z vašeho mobilního zařízení ať už vlastníte Android nebo iOS.

Coinbase sleduje pohyby na účtech:

Tato směnárna udržuje záznamy, které zobrazují transakce všech uživatelů a nejednou tyto transakce zakázali. Jedná se o platby, které by mohly být spojené s hazardem nebo „dark webem“ atp. Toto bylo potvrzeno i tím, že Coinbase musela poskytnout americkým úřadům údaje o osobách, které byly spojené s prodejem a nákupem Bitcoinů za částku vyšší než 20 000 USD.


Proč ANO:

 • Intuitivní prostředí, ve kterém se zorientuje každý nováček
 • Možnost snížení poplatků díky GDAX
 • Známá směnárna s dlouhou tradicí
 • Rychlé a jednoduché transakce
 • Mobilní aplikace
 • Virtuální peněženka
 • 10 USD bonus při registraci
 • Vysoké limity
 • Velmi dobré zabezpečení účtu

Proč NE:

 • Vysoké poplatky za platbu kartou 4 % (I přes to, jsou směnárny s vyšším poplatkem)
 • Problémy s velkým objemem nákupů, kdy je Coinbase přetížené
 • Špatná zákaznická podpora
 • Sledování aktivit uživatelů

Celkové hodnocení: 98%

Nové příspěvky