Burza CEX.io – Recenze a Návod

Po odmlce tu máme další recenzi, tentokrát včetně návodu, a to na směnárnu Cex.io. Tato směnárna není sice žádnou novinkou. Kdo by si ale rád nepřečetl podrobnou recenzi, která by obchodníkovi pomohla s rozhodnutím, do které společnosti vložit svoji důvěru a nejen ji, ale také své finanční prostředky určené ke zhodnocení. Právě tato recenze vám pomůže rozhodnout.

Základní informace:

Cex.io je Londýnská společnost, která funguje od roku 2013. Prvotní plán byl však vybodovat jednu z nejlepších služeb pro cloud mining kryptoměn a až na druhém místě byla směnárna. Nechybělo k tomu daleko. Tehdy byla společnost známá také jako Ghash.io. Tento projekt dokázal po několik dní generovat něco okolo 42 % celkové miningové síly celé sítě Bitcoinu. Leden 2015 byl však pro miningovou službu posledním měsícem funkčního období. Na konci února byla totiž tato služba uzavřena a společnost začala fungovat pouze jako směnárna. Nabízí nákup i prodej Bitcoinu a Bitcoinu Cash, nesmí chybět Ethereum, v neposlední řadě ZCash a Dash. Velikou výhodou příjmu kreditních a debetních karet využilo tuto směnárnu opravdu velké množství lidí a díky tomu, jak CEX svoji platformu uzpůsobila, stala se jednou z nejpopulárnějších směnáren v současném období.

Registrace:

Snad stejně jako na ostatních burzách, i zde musí váš účet projít verifikací. V tomto procesu musíte zaslat k ověření emailovou adresu, telefonní číslo, občanku, pas nebo řidičský průkaz. Samozřejmostí je dvou fázová verifikace pomocí Google Authenticator, popřípadě ověření díky SMS nebo telefonního hovoru.

Způsoby platby:

Způsob platby Dostupné finanční prostředky Měny Poplatky
Kreditní karta 1-2 dny USD 3,5 % + 0,25 USD
Kreditní karta 1-2 dny EUR 3,5 % + 0,20 EUR
Kreditní karta 1-2 dny RUB 5,25 % + 15,57 RUB
Bankovní převod Liší se USD 10,00 USD
Bankovní převod Liší se EUR 10,00 EUR
Bankovní převod Liší se RUB N / A

Cex nabízí uživatelům možnost prodat Bitcoin na kreditní či debetní karty. V takovém případě se poplatky opět trochu liší a to následovně:

  • 2,9 % + 4,99 BTC/USD
  • 2,9 % + 4,99 BTC/EUR
  • 2,9 % + 499 BTC/RUB
  • Bankovní převody nepodléhají poplatkům CEX, bohužel ale podléhají poplatkům vaší banky. Tyto poplatky se tedy liší.

Limity:

CEX.IO nabízí čtyři různé úrovně účtů založené na velikosti ověření. Každý typ účtu má odlišné nákupní limity, které jsou následující:

Základní účet: Základní účty mohou denně nakupovat až do výše 400 dolarů a až 2 000 dolarů za měsíc. Základní účty nemají možnost nakupovat pomocí bankovních převodů.

Ověřený účet: Ověřené účty mohou denně nakupovat až do výše 10 000 dolarů nebo až 100 000 USD měsíčně prostřednictvím kreditní karty i bankovního převodu.

Individuální obchodní a firemní účty: Jednotlivé obchodní a firemní účty mohou zakoupit neomezené množství. Nemají tedy žádný strop ani minimální hodnoty nákupu.

Soukromí:

CEX velice dbá na ověření svých zákazníků, proto je verifikační proces čas od času zdlouhavý. K tomu, abyste mohli zvýšit své limity pro nákup a prodej je zapotřebí naskenovat vaše osobní údaje, jak už bylo popsáno v bodě „Registrace“.

Pro zopakovaní tedy potřebujeme pro navýšení limitů zkontrolovat pas, řidičský průkaz nebo vaše ID neboli občanský průkaz. Kromě toho je potřeba udělat snímek, ve kterém držíte průkaz totožnosti v rukou a je vidět váš obličej. Stejně tak to musíte provést i s kreditní kartou a dokladem, který potvrdí vaši adresu, tj. faktura za elektřinu, vodu, plyn nebo další služby.

Pověst CEX.io:

Tato burza je registrovaná a licencovaná mimo jiné i ve Velké Británii či EU. Vlastní ji americká společnost FinCEN. Co se ale týče zkušenosti uživatelů, nedaří se této burze velmi dobře. Zákazníci si často stěžují a varují ostatní uživatelé či potenciální klienty před dlouhými verifikačními procesy, také velmi značnou část recenzí tvoří stížnosti na skryté poplatky. Z informací vyplývá, že tyto chyby se společnost snaží řešit a pracuje na jejich odstranění, jak to ale bude nemůžeme přesně určit. Faktem však je, že CEX.io se snaží svým zákazníkům naslouchat a na veškeré recenze odpovídá, hájí se nebo přizná chybu a situaci řeší.

Proč ano:

  • Dobrá komunikace se zákazníky
  • V celku přijatelné poplatky
  • Dobrý stupeň ověření účtu
  • Vysoké limity

Proč ne:

  • Špatné recenze a pověst burzy
  • Zdlouhavý proces ověření a založení účtu

Naše hodnocení této burzy je 83%

Zdroj: BuyBitcoinWorldWide

Nové příspěvky