Proč je podle mě důležitá spolupráce a o mém odchodu z Kryptooka

V tomto článku se rozloučím s týmem, stojícím za tímto nadějným webem. Chtěl bych tu však po sobě zanechat nejen pozdrav, ale taky se naposledy coby spolutvůrce Kryptooka zamyslet nad něčím, co považuju za důležité pro nás všechny a chci se o to podělit. Aktivujte své kryptooko 🙂 a já vám mezitím sdělím něco o významu spolupráce mezi lidmi.

Milí čtenáři, jak jsem vám již v úvodu sdělil, bohužel opouštím Kryptooko. Zdaleka se však neloučím s vámi, neboť jsem přijal nabídku spolupráce na jednom známém webu o kryptoměnách, který jistě mnoho z vás navštěvuje. Neměl bych ho tu však asi jmenovat, neboť se jedná o konkurenci. Ale můžete se spolehnout, že o mě ještě uslyšíte. Děkuji, pokud se vám mé články líbí. Přecejen společně tvoříme velmi specifickou komunitu a ta by neměla sdílet pouze touhu po materiálním bohatství, ale i vizi lepší společnosti a další důležité hodnoty a pravdy. Budu se na Vás těšit a doufám, že i vy na mě.

Konkurence

Ano přesně tak. A jsme u toho. I weby mezi sebou bohužel soupeří. Snad mi můj nový šéf odpustí, když vám tady sdělím, že se mi to soupeření vůbec nelíbí. Kdyžtak se za mě prosím přimluvte. Děkuji. 🙂 Ale je moc milý, nebojte.

Konkurence je stav, kdy se mezi sebou pereme o čtenáře. Měli bychom se místo toho jeden od druhého vzájemně učit, sdílet si třeba vzájemně články a tím velmi účinně zvýšit úroveň dostupných materiálů o kryptu a povědomí mezi lidmi.

Vysoce konkurenční prostředí ve skutečnosti nikomu neprospívá. Určitá míra konkurence snad může být prospěšná, např. ve sportu je to asi i zábava. Ve společnosti však tato cesta vede k rozepřím, škodám, válkám a příliš velké množství lidí kvůli tomu trpí. A to za takovou cenu to podle mého názoru nestojí.

Spolupráce je výhoda

Je to tak. Nemusíme si vzájemně konkurovat ve strachu, že nás ostatní zničí. Lidi, kteří uvažují tímto způsobem možná budou nějakou dobu profitovat a těžit pro sebe, na úkor ostatních. Věřte mi však, že jim to nepřinese štěstí ani radost ze života. Někteří z nich se z toho pravděpodobně zblázní. To však není nutné. Stačí si uvědomit, že je tu dost všeho pro všechny a nikdo doopravdy nemusí být chudý. Příroda nám všem dává veškeré potřebné suroviny a jídlo. Ostatní věci si pilně vyrábíme a nebo to za nás dělají stroje. Již nyní těžíme s nesmírného technologického progresu a to nejlepší nás zřejmě teprve čeká.

Naší úlohou by mělo být zapojit se do procesu a zaujmout přesně takové místo, které je určeno právě nám. Každý ho má a pokud se v životě necítíte dobře, tak to bude nejspíš proto, že z nějakého důvodu neděláte to, co doopravdy chcete. Věřím, že všichni můžeme být bohatí a nemusíme se bát, že na nás nezbude. Takové myšlení vede k nedostatku, protože na nedostatek myslíte a věříte v něj. Věřte raději tomu, že je všeho dost a rozhodněte se jako já, že budete bohatí.

Věřím, že se spolupráce stává stále více běžnou a brzo mezi sebou budeme víc a víc spolupracovat a tím naše společnost významně pokročí kupředu.

Děkuji vám

Chtěl bych poděkovat šéfovi Kryptooka, že mi umožnil zde publikovat a za jeho pochopení a podporu. Je to skutečně férový člověk. Popřál mi hodně štěstí a dokonce mi řekl, že se těší, až moje články uvidí na velkém a hodně navštěvovaném webu, kde budu mít možnost své myšlenky sdílet s mnohem větším množstvím lidí. Za to si právem zaslouží náš obdiv.

Děkuju i Vám, milí čtenáři. Věřím, že se všichni brzo zase shledáme, třeba u mého nového článku o spolupráci, který právě chystám, nebo při jiné příležitosti. Bude toho opravdu hodně. Doufám, že budete nadále navštěvovat jak Kryptooko, tak i ostatní weby a další zdroje informací a zajistíte si tak mít maximální přehled. Mějte se zatím hezky!

-Kytka

Nové příspěvky

Zanechat komentář