Potvrzeno: Google zakázal reklamy pro kryptoměny

V posledním týdnu hodnota všech kryptoměn neustále klesá. Hodnota Bitcoinu se stále nedostala nad svou původní hodnotu a zatím to vypadá, že svět kryptoměn je pod silným útokem. Do toho všeho se přidal i Google, který se rozhodl, podobně jako Facebook, zakázat reklamy na jakékoliv kryptoměny. Proč tak Google učinil si přiblížíme v článku.

 

 

Ochránce nebo utlačovatel?

Akce Googlu jsou zcela pochopitelné ze strany ochrany vlastních uživatelů, které se Google snaží chránit před pochybnými finančními službami a podvodnými podniky. O kryptoměnách a především o Bitcoinu se již delší dobu hovoří jako o investiční bublině, která jednoho dne prostě splaskne.

Problém Bitcoinu spočívá ve faktu, že není podložený žádným zlatem nebo jinou pevnou hodnotou či komoditou a cena Bitcoinu roste jenom díky víře investorů, že růst bude. Ve chvíli, kdy lidé přestanou v Bitcoin věřit, tak jeho cena půjde celkem rychle dolů.

Z tohoto úhlu pohledu lze společnost Google snadno pochopit, že chce chránit své uživatele před spekulativní investicí, ale otázkou je, zda Bitcoin opravdu představuje tak moc spekulativní investici. Když se člověk podívá na historii Bitcoinu, tak zjistí, že přes všechna negativní hodnocení jeho cena stále rostla až na krásných 15 000 USD. Zastánců kryptoměn tento přístup Googlu a ostatních společností doslova šokuje, byť je pochopitelný.

U nás v redakci si ale myslíme, že se jedná čistě o šikanu. Protože není nic snadnějšího než vydat pravidlo, kdy kdokoliv může mít na Facebooku či Googlu reklamu na spekulativní investice, ale musí upozornit návštěvníka, že se dle pravidel ekonomiky a poskytování finančních služeb se jedná o spekulativní investici, a tak upozornit návštěvníka na případné riziko.

Nové překážky přinášejí nové možnosti

Tak už to ve světě financí a podnikání chodí, jakékoliv překážky jsou pouze příležitostí, jak udělat svůj produkt lepší. Když se podmínky stávají těžšími a podnikatelé jsou pod větším tlakem, tak záleží pouze na nich, zda se rozpadnou v prach nebo se začnou soustředit na své přednosti a stane se z nich hodnotný diamant.

Závěrem

Svět kryptoměn neustále čelí novým výzvám a sám o sobě má velkou sílu, jelikož je postaven na vysokých idejích svobody a digitalizace, takže je v podstatě nemožné jej úplně zničit a zadupat do země. To je důvod, proč se na momentální problémy kryptoměn díváme z pohledu dlouhé časové periody a víme, že momentální situace je jen nevyhnutelnou, ale běžnou adrenalinovou jízdou za cílem modernizace a digitalizace světa.

Zdroj: BBC

Mohlo by vás zajímat:

Regulace ICO – další útok proti kryptoměnám?
Petro: Nový ekonomický zachránce Venezuely?
Zdanění zisků z těžby Bitcoinu? Situace na Islandu.
Kryptoměny v Číně končí? Bohužel ano!

 

 

 

Nové příspěvky

Zanechat komentář