Petro: Nový ekonomický zachránce Venezuely?

V úterý příštího týdne, se na trhu objeví, zcela nová kryptoměna s názvem Petro. O této kryptoměně se hovoří, jako o ekonomickém spasiteli Venezuely. Je celosvětově známo, že ekonomické sankce, uvalené na stát Venezuela, jej pomalu ničí. U nás v redakci nejsme bláhoví, a proto Vám rádi přinášíme zásadní rozbor a možnou prognózu této nové mince.

 

Zoufalý čin, jak se vyhnout ekonomické izolaci?

Hlavním důvodem, který stál za tvorbou této nové kryptoměny, je především špatná ekonomická situace ve státu Venezuela. Tento akt si klade za cíl nalákat zahraniční investory a v různých směrech obejit dosavadní sankce, které byly na stát uvaleny. PETRO se bude snažit oslovit státy střední Evropy, ale také i samotné Rusko. Venezuela plánuje, pro první rok, vydat 100 miliónů mincí. Z toho 38,4 miliónů půjde na trh a bude je možné odkoupit. Jelikož je měna pevně kryta Venezuelskými zásoby ropy, zlata, diamantů a jiných komodit, tak cena jedné mince PETRO je pevně stanovená na 60 USD. Více se dozvíte zde.

Blockchain, centralizace, pokrytí.

Velkou neznámou zde zůstává, zda měna bude fungovat na již existující bázi technologie Blockchain a bude tedy decentralizovaná a propojená, či naopak. Spekulace vznikají hlavně díky faktu, že měna bude vydána státem a krytá pevným komoditním zbožím. Jestliže se této digitální měny ujme bankovní instituce a databáze bude centralizovaná na jejích serverech, tak možnost těžby i anonymnost PETRA bude značně omezena. V takovém případě bude hodnota PETRA, jakožto kryptoměny, zcela nulová, ale bude pevně daná díky komoditám. Znalosti technologie Blockchain jsou velice zásadní při obchodování a investování, do oblasti kryptoměn. Přečtěte si článek, který toto téma vysvětluje běžným smrtelníkům.

Spekulace investorů

Dle některých institucí v USA je Venezuela velice autoritativním až diktátorským státem. Přesně z těchto důvodů, jsou na ní uvaleny ekonomické sankce, které však nejsou jediným důvodem celkově špatné ekonomické situace ve státě. Dalším důvodem je opravdu enormní nárůst inflace, který doslova ničí sílu venezuelské ekonomiky. Z těchto důvodů, investoři velice spekulují o možné a úspěšné budoucnosti PETRA. Dalším faktem, který nahrává možnému neúspěchu této měny, je rozdělení i odpojení běžné státní měny a PETRA. I když je PETRO kryté státním bohatstvím, tak přesto se jej snaží zásadně oddělit od běžné státní měny, což je zcela logické, ale pak si člověk klade otázku, zda to opravdu nepoukazuje, na zoufalost celé akce. Budoucnost PETRA je velký otázník, a proto Vám rádi pomůžeme tuto záhadu vyřešit přísunem čerstvých a kvalitních informací. Stay tuned!

Zdroj: TWP, VN, IDNES

 

Nové příspěvky

Zanechat komentář