Kryptoměny budou v Německu právním způsobem platby

Německo se odhodlalo udělat velký krok. Ten se týká jak jinak než kryptoměn. Už delší dobu se v zemi šířilo mnoho spekulací, jak vláda s virtuálními měnami naloží a dnes už známe výsledek. Kryptoměny by se měly stát oficiálním právním způsobem platby. Podrobnosti jsme zjišťovali z mnoha zahraničních serverů, a tak vám přinášíme stručný souhrn toho nejdůležitějšího.

Přesně 27. února vydal německý federální orgán prohlášení, v němž bylo oznámeno, že uvažuje o následujícím. Bitcoin a další transakce spojené s platbami pomocí kryptoměn, budou osvobozené od daně. Konkrétně citují rozsudek evropského soudního dvora z roku 2015, který stanovil precedent pro všechny členy evropské unie. S nově zavedenými zákony tedy Německo považuje kryptoměny (virtuálních měny), jako rovnocenná zákonná platidla. To platí v případě, že se jedná o platební prostředek. Část zákona zní následovně:

“Virtuální měny (kryptoměny, např. Bitcoin) se stávají ekvivalentními právními platebními prostředky, neboť byly přijaty jako alternativní smluvní a okamžitý platební prostředek.”

Kryptoměny nebudou v Německu daněny

Podle směrnice evropské unie je směna kryptoměn na fiat měny (USD, EUR a podobně), naopak klasifikována, jako „Jiné zdanitelné služby“. Podle německých federálních orgánů bude pro transakce, které zahrnují výměnu kryptoměn do měny fiat a naopak uplatněna daňová výjimka. V souladu s tímto zákonem mohou využívat osvobození od daně i kryptoměnové směnárny působící v Německu, což přináší obrovskou výhodu oproti ostatním zemím. Toto ustanovení zároveň platí i pro těžbu kryptoměn. Všechny výdělky z těžby kryptoměn by tedy byly osvobozené od daní a těžaři si budou moci užívat větší výnosy.

Tyto pokyny německého ministerstva financí jsou však rozporu s postojem americké vlády ke kryptoměnám. Služba Internal Revenue Service (IRS) totiž považuje kryptoměnu Bitcoin za majetek, a proto podléhá dani z nemovitosti.

Jak nakonec vše dopadne, na to můžeme jen čekat. Pravidelně budeme sledovat informace a předávat vám je na našem portálu Kryptooko.cz. Pokud chcete být pravidelně informováni o novinkách, SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU.

Nové příspěvky