Kryptoměny v Číně končí? Bohužel ano!

Situace v Číně se řeší každou chvílí a nejeden kryptoměnový nadšenec zprávy z Číny sleduje. Právě pro ně jsme si připravili další článek, který popisuje události v Číně k datu 5. února. Bitcoin se dostal do nemalých problémů. Jak je na tom teď víme, ale jak se bude cena Bitcoinu vyvíjet nikdo neví. Čerstvé informace k aktuálnímu dění však přijdou vždy vhod.

Ochrana obyvatel nebo odmítnutí západu?

5. února 2018 Čína vyhlásila totální zákaz všem zahraničním burzám i směnárnám, užívající kryptoměny. Důvod? Ochrana obyvatel před vysokým rizikem, které je spojováno s kryptoměnami. Čína již v minulosti vyhlásila zákon zakazující obchod s kryptoměnami uvnitř státu, jenž docházelo k obcházení tohoto zákona skrze zahraniční burzy. Ekonomický boj v Číně dále pokračuje. Ze všech možných webů i reklamní billboardů zmizely reklamy, na různé kryptoměny.

Před tímto zákazem byla hodnota virtuální mince Bitcoin na pomyslné hranici 5000 dolarů, což je v přepočtu bezmála 110 000 Kč. K dnešnímu dni se hodnota Bitcoinu lehce vzchopila a je na hranici 8500 dolarů, což je stále propad oproti 15 000 dolarů (310 000 Kč), minulý měsíc.

O Bitcoinu se již delší dobu hovoří, jako o investiční bublině. Že by již splaskla?

Nové příspěvky

Zanechat komentář