Je Petro falešný zachránce Venezuely?

Před nedávnem přišla Venezuela s nápadem tvorby vlastní digitální měny, která by ji pomohla obejít obchodní sankce z USA. Nápad to je bezpochyby originální a netrvalo dlouho a došlo na jeho realizaci. Během prvních týdnu ze prodalo Petro v hodnotě 5 miliard dolarů, ale už teď na obzoru vznikají problémy.  Je to s Petrem opravdu tak zlé?

 

 

Když vás zachránce okrádá

Přesně tak lze nazvat situaci ve státě Venezuela. Petro sice přineslo do státního rozpočtu neuvěřitelných 5 miliard dolarů , ale problém přichází hned při otázce, co si lze za Petro koupit?

Prezident Venezuely Nicolás Maduro nařídil všem leteckým společnostem, ve svém státě, aby za své služby umožnily platbu  formou Petra a plánují se další zásahy do vnitrostátní ekonomiky, kvůli Petru. Ve výsledku to znamená, že běžný občan nemá šanci Petro získat (kvůli tomu, že je dostupný převážně pro zahraniční investory) a zapojit se tak plně do státní ekonomiky, když přitom lze Petrem za služby platit.

Další problém vzniká v případě, kdy si lidé uvědomí, že Petro není z dlouhodobého hlediska výhodné a stabilní, jelikož tato digitální měna na sebe váže silné státní dluhy a bude budovat finanční státní rezervy čistě jenom ze vzduchu. Přesně tak nějak vypadá investiční bublina, která hodně slibuje, ale ve výsledku nám dlouhodobě nic nepřináší. Jestli Petro nakonec padne, tak uvede Venezuelu ještě do většího dluhu a hlavně ohrozí celý svět kryptoměn. Můžeme tak jenom doufat, že si s tím Vláda Venezuely poradí a problém vyřeší.

Zdroj: CCN

Mohlo by vás zajímat:

Regulace ICO – další útok proti kryptoměnám?
Petro: Nový ekonomický zachránce Venezuely?
Zdanění zisků z těžby Bitcoinu? Situace na Islandu.
Kryptoměny v Číně končí? Bohužel ano!

Nové příspěvky

Zanechat komentář