ICO: digitální trh novověku

Uvažovali jste někdy o tom, že si založíte vlastní firmu či projekt, ale nevěděli jste, kde na to vezmete kapitál? Chtěli jste pro vaši firmu ze začátku podporu, ale nevěděli jste jak s ní přijít na trh? ICO dnes představuje snad největší tržiště, moderního digitálního světa.  Je to realizovaný sen všech IT specialistů a programátorů, kteří hledají investory pro své projekty.

 

 

Analýzy, podvody, úspěchy a pády aneb klasický trh, jen o digitálu.

Trh ICO je vlastně úplně stejný jako IPO akorát s tím rozdílem, že zde momentálně nejsou žádné regulace, které zamezují vzniku různým podvodným či  vysoce spekulativním projektům. Ve chvíli, kdy máte skvělý projekt ze světa kryptoměn či počítačových aplikací, tak v případě, že nemáte dostatečný kapitál, tak zde můžete najít svého investora. Abyste však zde mohli uspět, tak pro svůj projekt potřebujete pozitivní předpovědi digitálních analytiků, kteří hodnotí možnou budoucnost vašeho projektu.

ICO lze považovat za mateřské lůno finančního základu všech aplikací a programů, založených na technologii blockchainu, o které se můžete více dozvědět v tomto článku.

Na tomto velkém tržišti se nachází projekty, které ještě nemají odvahu  či dostatečnou sílu, aby mohli vystoupit na veřejné burze a jít k přímému prodeji. Řada lidí považuje ICO jako vstupní bránu nově vznikajících digitálních projektů.

Plusy a mínusy systému ICO

Výhody:

  • Můžete zde najít velice zajímavý projekt, do kterého rádi zainvestujete.
  • Pro seriózní projekty s dobrými vyhlídkami se zde vždy najde investor.
  • Systém nepodléhá žádným regulacím a prostor zde mají velice alternativní projekty.
  • Bohatá historie, projekty jako Ethereum zde začínaly.

Nevýhody:

  • Kvůli chybějícím regulacím je zde prostor pro velice podvodné projekty.

Na co si dát pozor při obchodování?

Určitě velkou část vaši pozornosti byste měli směřovat do zájmu o účastníky obchodu, který se rozhodnete provést. Vzhledem k množství podvodných a neseriozních nabídek je dobré prozkoumat reputaci jednotlivých obchodníků. Také si dejte velký pozor na projekty, které se snaží být určitým způsobem revoluční či se hodně propagují. Zpravidla čím více je daný projekt revoluční, tím více je spekulativní a rizikový.

Jestli se rozhodnete pro obchodování na trhu ICO, tak velice doporučujeme ze začátku investovat malé částky, zapojit se do komunity a udělat si opravdu dobrou reputaci.

Jak na trhu ICO vypadá seriozní nabídka?

Ať už se snažíte najít seriozní nabídku nebo chcete, aby váš projekt byl seriozní, tak zde jsou hlavní body, které projekt musí splňovat.

  • Tvůrci projektu jsou ve své komunitě známí a mají dobrou reputaci.
  • Projekt se nesnaží dělat příliš velký poprask se slibem obrovských výnosů.
  • Projektu jde hlavně o vyřešení praktických a realistických záležitostí, neslibuje převratnou revoluci.
  • Do celého obchodu je zahrnut 3. nestranný účastník a k výběru peněz z úložiště jsou potřeba minimálně 2 až 3 podpisy z různých stran.

 

Něco málo z historie

Systém ICO začal působit od roku 2013, kdy jeho první obchodní komoditou byla kryptoměna Mastercoin, která byla ze začátku podezřívána jako podvodný projekt. Nakonec se ukázalo, že to vůbec nebyl podvodný projekt, ale projekt velice prodělečný. Z počáteční investované hodnoty cca. 100 miliónu dosáhl Mastercoin hodnoty pouhých dvou miliónu, opravdový propadák.

Na závěr

Na tomto trhu novověku lze nalézt opravdu zajímavé projekty, a pokud jste schopný investor, tak zde můžete nalézt svého zlatého fénixe, který z vás udělá boháče, tak jak je tomu u prvotních investorů do Bitcoinu či kryptoměny Ethereum.

Pokud s investováním teprve začínáte, tak vám vřele doporučíme investovat menší částky, včetně podrobného studia trhu ICO a lidí v něm. Pokud hledáte investory pro svůj začínající projekt, tak buďte připraveni na celkem dlouhý seznam požadavků, které budete muset splnit, abyste získali jejich zájem.

Každopádně by si každý z účastníku měl uvědomit, že dříve nebo později zde začne působit státní moc a systém bude regulovaný, což přinese jeho změny.  Zde naleznete bližší informace o připravovaných regulacích.

 

Nové příspěvky

Zanechat komentář