Chyba ve všech Ledger peněženkách! Kryptoměny v nebezpečí!

Společnost vytvářející hardwarové peněženky pro kryptoměny zjistila vážnou chybu, která umožňuje útočníkům získat cizí prostředky. Tuto informaci Ledger ihned po zjištění zveřejnil na svém Twitteru. Stalo se tak 3. února a my vám přinášíme informace, co je to za chybu a jak se proti ní bránit. Ledger na chybu reaguje velmi rychle a snaží se všem zákazníkům pomoci.

 

Jak může být váš Ledger napaden?

Jak je možné, že jsou útočníci schopni napadnout peněženku a zmocnit se tak našich kryptoměn? Útok může být uskutečněný díky malware, který dokáže zaměnit vygenerovanou adresu pro příjem Bitcoinů. Takto se dokáže „man in the middle“, jak společnost útočníka nazvala, zmocnit vašeho kryptoměnového jmění.

Teď už zbývá jen otázka, jak se proti takovým útokům chránit.

Ledger vyzývá zákazníky!

Ledger je opravdu vynikající společnost a snaží se chápat své zákazníky a co nejdříve vyřešit situaci, proto vydala návod, který tuto chybu „prozatím“ řeší. Ledger nám tedy radí, abychom využívali funkci „Undocumented“. Díky tomu se adresa příjemce zobrazí na displeji zařízení.

Jak vidíte na obrázku. Stačí kliknout v menu „Recieve Bitcoins“ na ikonu monitoru. Pak se zobrazí adresa příjemce a my tak můžeme zkontrolovat, zda je adresa správná nebo byla někým změněna.

Ledger také oznámila, že tato chyba není přímou chybou peněženky a za vzniklé ztráty v žádném případě neručí. Uživatelé by si měli dávat pozor a adresu zkontrolovat před odesláním. Prosíme tedy i my vás, kontrolujte si tyto informace, jinak se může stát, že během chvíle o své kryptoměny přijdete. To bychom nikomu nepřáli, jelikož jsem podobnou situaci zažil a špatně se řeší. Dávejte si tedy pozor a buďte opatrní.

V příštích dnech se uvidí, co Ledger s chybou provede a zda ji vyřeší lepším způsobem, než že jen požádá zákazníky, aby si dávali pozor. Situaci budeme nadále sledovat a další informace se dozvíte na našem portálu, v co možná nejkratší době.

Zdroj použitý pro inspiraci: Cointelegraph

Nové příspěvky