Burza Bitfinex – Recenze a návod

Připravili jsme pro vás další recenzi burzy, které jsou vhodné pro obchodování s kryptoměnami. Tentokrát jsme náš hledáček zaměřili na hong kongskou burzu Bitfinex. Tato burza byla v minulosti napadena hackery a ne jen jednou. Vyplatí se teď svěřit důvěru takové společnosti, jako je právě Bitfinex? To vše a mnohem více se dozvíte v dnešní recenzi a návodu!

Základní informace:

Jak už bylo řečeno, burza sídlí v Hong Kongu. Jedná se o burzu, která vstoupila na trh v roce 2012. Tehdy ji založil Raphael Nicoll. Bitfinex je vlastněna a provozována společností iFinex, Inc. Dnes patří mezi přední burzy, která tvoří 10 % celkového objemu zobchodovaných Bitcoinů na světě.

V současné době Bitfinex zpracovává denní transakce v hodnotě zhruba 2 miliard dolarů denně. Tyto vysoké objemy jsou výsledkem týmu, který se snaží poskytovat největší úroveň služeb pro každého zákazníka. Velká škála obchodovatelných kryptoměn, nízké poplatky a komplexní rozhrání není to hlavní, co Bitfinex nabízí.

Obchodovatelné měny:

Burza nabízí přibližně 72 tržních párů navazujícími na základní měny, jako je USD, EUR, BTC a ETH. Kromě dvou hlavních kryptoměn jsou k dispozici i fiat měny, ale také Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Dash, Ripple, Monero, EOS, OmiseGO, NEO, Zcash a 0x.

Podmínky registrace a ověření účtu:

Ještě před tím, než provedete registraci na Bitfinex, musím vás upozornit, že jde o pokročilejší burzu, která se nehodí pro nováčky ve světě kryptoměn. Od toho jsou mnohem jednodušší a přehlednější burzy, jako třeba GDAX. Dále také upozorňuji, že aktuálně je možné vložit minimální výši kapitálu k obchodování a to 10 000 USD. Novým účtům, které nesplní tuto podmínku, nebude obchodování umožněno. Zároveň je další podmínkou podstoupení ověřovacího procesu, který může trvat v rozmezí šesti až osmi týdnů.

Vytvoření účtu:

Jestliže se však na Bitfinex cítíte a máte veliký kapitál. Rozhodně doporučuji vyzkoušet. Při registraci na vás vyskočí okénko, které po vás žádá odsouhlasení. Přečtěte si tedy podmínky a pokračujte dále. Stačí jen vyplnit údaje a ověřit váš účet přes odkaz, který dorazí do vaší e-mailové schránky.

Vložení vkladu:

Jakmile jste svůj účet vytvořili a potvrdili, můžete přistoupit k vložení kapitálu. V pravém horním rohu je tlačítko „Deposit“, na které klikněte. Dostanete se na stránku, kde zvolíte „Bank wire“ neboli Bankovní převod. Na výběr máte měnu EUR nebo USD. Také můžete zvolit Tether nebo některou z nabízených kryptoměn.

Obchodování na Bitfinex:

Ve chvíli, kdy má váš účet minimální zůstatek a splňuje ověření účtu, můžete začít obchodovat. Učiníte tak kliknutím na tlačítko „Trading“ vlevo nahoře. Zde si můžete zvolit množství, cenu a typ objednávky, kterou chcete provést.

Obchodní platforma nabízí prostředí pro pokročilejší obchodníky. Rozšířené možnosti dovolují následující typy objednávek: Market, Limit, Stop, Trailing stop, Fill or Kill, One cancels other (OCO), Post-only limit order, Hidden order.

Bezpečnost:

Jak už bylo řečeno, na burzu byl proveden hackerský útok a ne jeden. Poslední úspěšný útok byl provedený v květnu roku 2015 a bylo při něm odcizeno 119 756 mincí Bitcoinu. V té době však měl hodnotu „pouhých“ 72 milionů dolarů. Pokud bychom tuto hodnotu převedli do dnešní doby, bude se hodnota pohybovat okolo jedné miliardy amerických dolarů.

Od tohoto útoku se Bitfinex zapřísáhla, že od nynějška už nebude žádný z hackerských útoků úspěšný, a proto maximálně obchodování zabezpečila. Dnes je bezpečnost burzy předností a chlubí se bezpečností v procentuálním vyjádření 99,5.

Poplatky:

Na burze jsou poplatky vcelku nízké. Je to ale kvůli tomu, že minimální vklad pro obchodování je 10 000 USD, a proto burza očekává obchodování s velkými čísly. Procento poplatků z každé transakce se mění v závislosti individuálního počtu obchodů v posledních třiceti dnech každého uživatele, a to v rozmezí 0,0-0,2 %. Vklady nepropadají žádným poplatkům.

Závěr:

Bitfinex je jednou z nejvyužívanějších a nejpopulárnějších burz současné doby. Poskytuje služby pro zkušené obchodníky, kteří očekávají rozšířené možnosti obchodování. V důsledku toho má Bitfinex vysokou likviditu v USD a zároveň je největší burzou zobchodovaného objemu Bitcoinu na světě. Velkou výhodou jsou také minimální poplatky za transakce, a dokonce žádné poplatky za vložení prostředků pro obchodování.

Bohužel velmi dlouhá doba ověření účtu a vysoký minimální vklad je pro spoustu uživatelů nevyhnutelnou překážkou. Burze také ubírá na hodnocení větší počet hackerských útoků, z nichž některé byly úspěšné, a to i přes to, že společnost bezpečnost zvyšovala až na onych 99,5 %.

Díky těmto ohledům doporučujeme tuto burzu využívat, pokud vlastníte velký obchodovatelný kapitál, jste pokročilý obchodník, který touží po širších možnostech, než klasické burzy nabízejí. Nulové poplatky už jsou jen jako bonus.

Pro a Proti:

Proč ano:

  • Velmi nízké poplatky
  • Rozšířené možnosti obchodování
  • Vysoká bezpečnost
  • Přijatelná obchodní platforma
  • Velké množství způsobů vkladu

Proč ne:

  • Vysoký minimální vklad (10 000 USD)
  • Dlouhá doba pro ověření účtu

Naše hodnocení burzy je 93%

Nové příspěvky