Blockchain využije Rusko při volbách prezidenta

Využití blockchainu a kryptoměn se šíří rychlostí světla do všech koutů světa. Měly jsme tu zprávy o tom, že země chystají vlastní kryptoměnu, australská univerzita začala nabízet blockchainový kurz pro studenty, Německo nebude příjmy z kryptoměn danit a dnes tu máme zprávu z Ruska. To chce díky blockchainu ochránit data při průběhu voleb prezidenta.

Volby prezidenta:

Ruské centrum volebního výzkumu využije blockchain ke sledování výsledků a ukončení hlasování pro volby ruského prezidenta v roce 2018. Konkrétně by volby měly být zahájeny v neděli 18. března. Informace jsou ověřené z několika internetových serverů. Konkrétně jde například o server Bitzamp a Cointelegraph.

Podle pondělní oficiální tiskové zprávy se centrum výzkumu veřejného mínění rozhodlo, že v nadcházejících prezidentských volbách v zemi využijí blockchain pro shromažďování údajů z voleb. To z něj činí vůbec první případ, kdy byla pro volby prezidenta použita blockchainová technologie. O projekt se bude starat 2chain, což je místní společnost zabývající se poradenskými službami v oblasti blockchainu a ICO.

Tato společnost uvedla:

„Náš projekt zajišťuje ukládání dat, které obdržíme při volbě prezidenta ve volebních místnostech. Díky využití blockchain technologie bude zabráněno jakémukoli vnějšímu zásahu s účelem ovlivnění získaných informací. Možnost, že bude systém napaden hackery bude snížena a také bude zajištěna transparentnost sběru dat.“

Blockchain má v Rusku větší budoucnost:

VTSIOM má zájem prosazovat tuto technologii k bezpečnějšímu a efektivnějšímu průběhu prezidentských voleb. Říká, že tímto budou zajištěny technické potíže, které se velmi často vyskytují v době shromažďování a přenosu dat. Konceptu této technologie pro využití ve volebních místnostech je první na světe. Podobné nápady se sice šíří i z ostatních zemí, jako je Estonsko nebo Irsko, ale stále je tato možnost jen ve fázi plánování.

Obecně platí, že Rusko má k blockchain technologii jistý vztah. Nedávno jsme mohli vidět zprávu, která informovala o spuštění lekcí blockchainu v jedné z moskevských škol. Tento projekt dokonce rekrutoval zakladatele kryptoměny Ethereum Vitalika Buterina, jako konzultanta, což ji dodává na legitimitě. Další novinkou bylo, že blockchain se pokusí využít i ruská Sberbank. VTSIOM uvedl, že se tedy zdaleka nejedná o jedinou společnost, která hodlá blockchain využít.


Přečetli jste si článek? Podpořte nás likem na Facebooku, protože nám to pomůže portál rozvíjet.

Kryptooko.cz – Kryptoměny


Nové příspěvky