Bitcoin pokořil hodnotu 10 000 dolarů! Ethereum a Litecoin bodují!

Situace Bitcoinu se konečně lepší a dnes se mu podařilo pokořit psychologickou hranici 10 000 dolarů. Všem krypto trhům se daří natolik, že vzrostly celkem o 68 % od 6. února. Jak bude situace pokračovat, o tom můžeme jen polemizovat. Pevně však věřím a myslím, že i vy doufáte v to samé, a to k ještě většímu nárůstu hodnot krypto trhů.

Téměř všech TOP 100 kryptoměn se ve středu zlehka odrazilo ode dna a ve čtvrtek atakovaly velmi příjemné a atraktivní pozice. Hodnota Bitcoinu prorazila psychologickou hranici 10 000 dolarů po prvé od 1. února. Potom co se vstřebaly negativní zprávy, které pramenily z Koreje a Číny se tržní kapitalizaci podařilo dobýt hranici 465 miliard dolarů. Jde o nejvyšší úroveň za poslední dva týdny.

Kapitalizace trhu CoinMarketCap

Bitcoin se dostal přes hranici 10 000 dolarů

Dnešním dnem 15.2.2018 se konečně situace lepší a Bitcoin překonal hodnotu 10 000 dolarů od počátku února. Potom se ale opět prudce svezl na 9 500 dolarů. Do večera by jeho hodnota opět měla vzrůst a možná i na více než 10 500 dolarů. Tržní podíl Bitcoinu na trhu je v současné době 35,3 %.

Bitcoin hodnota – Bitfinex

Ethereum na hodnotě 950 dolarů

Cena Etherea se svezla jako pasažér Bitcoinu a vystoupala na hodnotu 950 dolarů. Můžete si všimnout grafy Bitcoinu a Etherea jsou velmi podobné. Na burze Bitfinex se v tuto chvíli obchoduje za 935 USD, což od včerejšího dne představuje nárůst o zhruba čtyři procenta. Tržní kapitál tedy činí 91,8 miliardy dolarů a jeho podíl na trhu je aktuálně 19,5 %.

Ethereum hodnota – Bitfinex

Altcoiny a jejich situace

Většině altcoinů se podařilo dosáhnout pozitivním výsledkům vůči dolaru. Zisky byly ale velmi nerovnoměrné.

Hodnota Altcoinů – CoinMarketCap

Největšího vzrůstu se dočkal Ripple, který se přiblížil skoro 7 %. Jeho pohyb podpořila společnost Western Union, která potvrdila informace o testování integrace XRP pro transakční systém.

Bitcoin Cash bohužel nárůst pouhých 0,5 %.

Velmi dobře se vedlo také Litecoinu, který se dotknul hodnoty 220 dolarů a tržního podílu 12,1 miliardy dolarů. Cardano, je jeho blízkým konkurentem, i když má Litecoin 2 % navrch, Cardano získalo pěkných 3,61 %!

Na osmém místě je NEO se svými 2,5 procenty a hodnotou 122 dolary. Škoda, že se nepodařilo získat hranici tržního podílu 8 miliard dolarů. Nechybělo k tomu mnoho.

Cena EOS se zvýšila o tři procenta a dosáhlo prahu 10 dolarů. IOTA, zaokrouhleně 4,2 % a hodnotou 2 dolary.

Zdroj: CCN

Nové příspěvky