Směnárna Coinmama – Recenze

Uplynul nějaký čas, a tak jsem si řekl, že sem nahodíme další recenzi. Tentokrát na směnárnu Coinmama, která se za dobu své existence rozšířila do podvědomí velkého počtu lidí. Nestalo se to náhodou a já vám teď vysvětlím proč. Klady a zápory, jsou obsahem každé recenze, a proto se i v této dozvíte proč zvolit tuto směnárnu a proč ne.

Základní informace o Coinmama:

Coinmama je směnárna, kde můžete vyměnit své peněžní prostředky za několik druhů kryptoměn. Vznikla v roce 2013 a byla dokonce i zaregistrována poblíž České republiky, konkrétně u našich bratrů na Slovensku. Vlastní ji společnost New Bit Ventures Limited. Za vznikem této směnárny stálo hned několik lidí. Konkrétně je to například Ashap Schulman a Nimrod Gruber. Směnárna je provozována v 217 zemích po celém světě.

Proč je Coinmama tak oblíbená?

U této směnárny nemůžete prodávat kryptoměny, ale má to souvislost s výhodami. Tou výhodou je, že Coinmama přesunuje vaše nakoupené měny (z peněz společnosti) do vaší peněženky, díky čemuž jsou transakce mnohem více zabezpečené. Kryptoměny můžete nakupovat pomocí debetní nebo kreditní karty a pokud jste majitelem Western Union, máte o další platební možnost navíc. Opravdu velká rychlost transakce je už jen třešničkou na dortu. Trochu to zní, jako by šlo o naprosto inovativní věc, takže se o pár řádků níže, pokusím vyrovnat skóre.

Registrace a ověření:

Pokud hledáte podrobný návod, jak se zaregistrovat do Coinmama, pak pokračujte – ZDE.

Registrace není nějak složitou záležitostí. Důležitá je ale verifikace. Ve většině směnáren musíte projít složitým ověřením, abyste mohli kryptoměny směnit. Co nabízí Coinmama? Směnu kryptoměn za 150€ nebo 150$ bez ověření identity. Ano! Další plus pro Coinmamu.

V případě, že byste chtěli nakupovat za větší částku, než jsme uvedli, musíte svůj účet verifikovat. Ověření probíhá tak, že vyfotíte váš ID, pas nebo řidičský průkaz z obou stran a odešlete jej na Coinmamu. Zároveň musíte vyplnit osobní údaje, včetně čísla kreditní/debetní karty. Fotka musí být vyfocená dle pravidel, které nejsou nějak ošemetné.

Verifikace většinou proběhne do 10 minut. Po ní můžete nakupovat, jak je libo.

Poplatky:

Konečně se dostáváme k mínusové části a tou jsou poplatky. Ty jsou totiž na Coinmama poměrně vysoké, a dokonce je zde vícero druhů poplatků. První poplatek je až 5,5 % a to konkrétně za transakci. Tento poplatek je účtovaný v Bitcoinech nebo v Ethereu. Další poplatek je 5 %. Ten se účtuje v případě, že platíte kreditní nebo debetní kartou. Kromě těchto dvou poplatků si dejte pozor na Cash Advanced, což je poplatek za transakci z vaší banky. Tyto poplatky se ale liší podmínkami, které vaše banka provozuje.

Limity:

Co si budeme povídat. Limity jsou opravdu vysoké. Ověření zákazníci mohou nakupovat kryptoměny až za 5 000$/den. Měsíční limit pro směnu měn je až 20 000$, což už je pořádná dávka peněz.  Limit se obnovuje jednou za 24 hodin. Měsíčních limit se obnovuje po 30 dnech. Výhodou je také nákup za kteroukoli světovou měnu, samozřejmě ale s vyšším poplatkem než u EUR nebo USD. Jak jsem napsal výše, ověření zákazníci mohou nakupovat větší obnos kryptoměn. Jak to tedy doopravdy je.

 

Stupeň ověření:

Limit pro výběr: Podmínky ověření:

1.

10 000 USD Ověřený průkaz totožnosti

2.

50 000 USD

2x ověření ID, nebo selfie s ID

3. 1 000 000 USD

Vše ostatní + vyplnění formuláře

 

Důvěryhodnost:

Tím, že Coinmama nedrží přes své zákazníky žádné obnosy kryptoměn, je menší pravděpodobnost hackerského útoku. Za dobu své existence neměla tato burza žádní problémy s bezpečností svých zákazníků. Prozkoumal jsem několik názorů nezávislých lidí, kteří se o Coinmama zmínili. Nebyl s ní sebemenší problém. Pouze v jednom případě byla objednávky stornována, ale peníze z kreditní karty nebyly stržené.

Zákaznická podpora:

Coinmama chce ušetřit čas support, a tak se zaměřila především na velmi rozsáhlé FAQ, které by mělo vyřešit všechny problémy. Support samozřejmě na Coinmama funguje, ovšem pouze přes e-mail, nečekejte tedy žádný LIVE chat. Odpověď dorazí většinou do 24 hodin od zaslání dotazu.

Shrnutí:

+ Nákup přes kreditní kartu

+ Dobré zabezpečení a důvěryhodnost

+ Velmi rychlé platby

+ Vysoké limity pro směnu kryptoměn

– Vysoké poplatky

– Nemají live podporu

Coinmama je ideální pro toho, kdo potřebuje rychle a bez ověření vyměnit větší obnos peněžních prostředků za kryptoměny. Všem, kteří hledají směnárnu s minimálními náklady, Coinmamu nedoporučujeme. Poplatky jsou opravdu vysoké a dají se najít jiné směnárny s nižším poplatkem, jako je například Coinbase. Proto si od nás Coinmama odnáší 75%.

Nové příspěvky